LEGENDARNI AMERIKANAC POSLAO PORUKU ZMAJEVIMA: “Bolje im je da ne dolaze u San Francisco”

LEGENDARNI AMERIKANAC POSLAO PORUKU ZMAJEVIMA: “Bolje im je da ne dolaze u San Francisco”

Nekadašnji kapiten reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i legendarni golman Tim Howard komentarisao je poraz svoje selekcije od Turske, ali je najveću pažnju privukla poruka koju je uputio Bosni i Hercegovini uoči duela u osmini finala Svjetskog prvenstva.

Howard: Poraz nije razlog za paniku

Howard smatra da poraz od Turske nije negativan rezultat, već iskustvo koje može koristiti američkoj reprezentaciji u nastavku turnira.

“Poraz je sasvim u redu. Zapravo, odlična je stvar. Turska ide kući, a naši igrači su dobili dragocjeno iskustvo, očistili kartone i spremni dočekuju nokaut fazu”, rekao je Howard.

Dodao je da smatra kako je američka javnost pretjerano burno reagovala nakon jednog poraza.

“Sve je pod kontrolom. Ovakve utakmice pomažu ekipi da dodatno sazrije.”

Posebna poruka za Bosnu i Hercegovinu

Govoreći o narednom protivniku, bivši američki reprezentativac uputio je provokativnu poruku Zmajevima.

“A Bosna? Landon i ja ćemo još razgovarati o tome. Ali iskreno, bolje im je da ni ne sjedaju u avion za San Francisco, jer će reprezentacija SAD-a učiniti sve da ih propisno razbije”, poručio je Howard.

 

Spektakl u San Franciscu

Reprezentacije Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država sastaju se u noći sa srijede na četvrtak od 2:00 sata po srednjoevropskom vremenu.

Nakon Howardove izjave, očekivanja pred ovaj duel dodatno su porasla, a Zmajevi će imati još jedan motiv više da pokušaju ispisati novu stranicu historije.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.

Tagged: